Baskı öncesi, baskı ve baskı sonrası tüm işlemleri tek çatı altında yaparak hız ve kalite bakımından

sürdürülebilir bir basım hizmeti almanıza olanak sağlıyoruz.

BASKI ÖNCESİ

Tasarladığınız ürünün nasıl olacağını en baştan görün.

 

Baskı öncesinde yapılan hazırlığın niteliği baskı kalitesini doğrudan etkiler.

Baskı öncesinin her aşamasında sektör standartlarının üzerinde teknik imkânlar ve

deneyimli personellerimizle, baskı öncesinde çözümler üretiyoruz.

 •  Kontrol

  Renk kontrol odamız, basılı materyallerimizden spektrofotometre ile renk referansı alınmasını sağlarken, renk kalibrasyonu yapılmış monitörlerimiz ve tecrübeli kadromuz ile data kontrollerini gerçekleştiriyoruz. Dijital ortamda hazırlanan işler için sayfa mizanpajı, renk kontrolü ve PSO (ISO 12647-2) ICC profil kontrolü yapılır.

   

 • Dijital Prova Baskı

  Oris renk kontrol sistemi ile FOGRA tarafından sertifikalandığımız PSO (ISO 12647-2) standardında prova baskı üretip her prova baskısında renk eğrisini kontrol edip renk doğruluk onayını işle birlikte müşterimize veriyoruz. Renk Kontrol Prova baskısı alınan işlerin renk kontrol odasında numuneleri ile renk eşleşmesi yapılır. Daha sonraki baskı aşamalarında da bu işlem tekrarlanır.

 • Montaj

  Mizanpaj ve renk kontrolü yapılan işler baskı sonrası işlemlerine uygun olarak baskı alanına yerleştirilir. Bu süreçte kullanılan yazılım sayesinde tüm işlemler otomatik olarak gerçekleştirilir.

 • Renkli Ozalit

  Sayfa mizanpajı ve renk kontrolü yapılıp montajı hazırlanan data, renkli olarak bire bir boyutlarda basılarak hem sayfa mizanpajı hem de baskı sonrası aşamalar için maket olarak kullanılır.

 • Termal CTP Kalıp

  Ozalit onayı alınan işler basılacağı baskı sistemine uygun kalibrasyonda kalıplara bilgisayar ortamından doğrudan pozlanır. Bu süreçte üretilen Cip3 renk ayar dosyaları doğrudan baskı makinelerine gönderilir. Bu işlemler sırasında kullanılan kalıplar ve kimyasallar çevreye duyarlı ürünlerden seçilmektedir.

BASKI

Mükemmel bir ürün oluşturmak için işinize en uygun baskı tekniğini seçin.

 

Sektörün en ileri teknolojik alt yapısı ve makinalarıyla dünya standartlarında sürdürülebilir

baskı yapıyoruz.

 •  H-UV Ofset Baskı

  UV baskı teknolojisinin geldiği son nokta olan H-UV baskı tekniği düşük enerji tüketimi ile çevreye katkısının yanında genişleyen renk gamutu sayesinde kağıt baskılarında da tercih sebebi olmuştur. Özellikle yüksek emiciliğe sahip olan özel kağıtlar ve birinci hamur kağıtlarda yüksek renk doygunluğu ile toz ve lak olmaksızın anında mücellit işlemlerine geçilir. Isıya duyarlı malzemeler için uygunluğu ile beraber hızlı kuruma sağlamasıyla zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır. İşten işe kısa geçiş süreleri ile etkili bir iş akışı planlama imkanı vermektedir.

 • UV Ofset Baskı

  Emici yüzeylerin yanında emici olmayan yüzeylere (PVC, PP, OPP, Metalize Kaplamalar) de baskı yapılabilir, Emici olmayan yüzeylerde, boya UV ışınlarına hassastır. Bu nedenle boyanın hem çabuk hem de kesin olarak kuruyabilmesi için, makinede bulunan ara ve ana kurutuculara, baskı sırasında noktaların dağılmasına izin vermeyecek kadar kısa sürede ve özel UV lambaları ile kurutulur. Boya kuruma özelliğinin yanında ışık geçirgenliği daha düşük olduğundan daha canlı tonlar elde edilir ve işlerin kuruması anında gerçekleştiğinden işin önü ve arkası duraksamadan basılabilir.

 • Ofset Baskı

  Emici olan yüzeylere (kağıt) ofset boyası kullanılarak yapılan baskılardır. Boyanın kuruması ısı ve kurutucu toz kullanılarak sağlanır. Altı renge kadar olan işler tek seferde basılıp, bu işlere aynı anda lak uygulaması yapılabilir. Alkolsüz baskı sistemi ile de daha canlı renkler ve daha detaylı baskılar yapılır.

 • Dijital Baskı

  Az adetli veya kişiye özel işler üretilmesini sağlayan dijital baskı sistemimizde istenilen adetlerde basılan işler mevcut mücellit alt yapımızla profesyonel kalitede ürün haline getirilir.

BASKI SONRASI

Tasarım yaparken hayal gücünüzü sınırlamayın.

 

Baskı aşamasından sonra kalite ve renk kontrolünü geçen işler, aynı özenle cilt, kesim, yapıştırma gibi talepleri tek çatı altında sunuyoruz.

 •  Kırım Katlama

  Kağıtların istenen cilt sistemine göre kırılması ve katlanması yapılır.

 • Harman

  Formaların, cilt öncesi kitap birimi haline getirilmek üzere sırayla yan yana veya iç içe dizilmesidir.

 • İplik Dikiş

  Sayfa sayısı yüksek olan işlerde daha sağlam ciltleme için kullanılır, optik doğrulama sistemi ile oluşabilecek hatalar önlenir.

 • Amerikan Cilt

  Formalı işlerin tam otomatik olarak harmanlanıp, optik doğrulama sistemi ile kontrol edilip, sıcak tutkal ile kapak takılarak ciltlenmesidir.

 • Spiral Cilt

  Yaprak halinde olan harmanlanmış bir işin istenilen yerinden delinerek ve istenilen yerin başından sonuna kadar özel telle birleştirilme işlemidir. Otomatik delme, tel kesme ve kapatmalı spiral hattıyla yüksek kapasiteli hizmet verilmektedir.

 • Pilyaj – Perforaj

  İstenen aralıklarla katlama izi ve koparma izi yapılmasıdır.

 • Giyotin Kesim

  Kağıtları istenen ölçülerde düz kesim yapar, yüksek trajlı işlerde programlanarak tekrar eden işlemlerde yüksek verimlilik sağlar.

 • 3 Ağız Kesim

  Amerikan cilt yapılan işlerin ağız ve yan kesimlerini tam otomatik olarak yapar.

 • Şekil Kesim

  Kutu, dosya, dönkart gibi şekilli kesimler ve yüksek gramaj malzemelere pilyaj-perforaj, gofre, varak işlemleri yapılır.

 • Yapıştırma

  Kutu, dosya gibi kesimli işlerin istenen yerlerini istenen boyutlarda bantlama veya tutkal sürme ve yapıştırma işlemleri gerçekleştirilir.

PAKETLEME

Farklı ürünler için farklı paketleme seçenekleri.

 

Kullanıma hazırlanan basılı ürünleri tercihinize göre paketliyor ve adresinize sevk ediyoruz. Dağıtım işinizi kolaylaştırmak için farklı adetlerde paketlenmiş ürünlerin birden çok teslimat noktasına ulaştırılmasını da organize ediyoruz.

 • Bantlama

  Ciltsiz kağıt balyalarını kağıt şeritle paketler.

 • Shrink Ambalaj

  Ürünlerin tek tek ısıya duyarlı ince plastik ile paketlenmesi işlemidir. Ürünlerin bir arada ısıya duyarlı kalın plastik malzeme ile paketlenmesi işlemidir. Kargo ile dağıtılacak kolilerin dayanıklığını arttırmak içinde kullanılır.

 • Kolileme

  Üretimde son halini almış ürünlerin sevkiyatta hasar görmemesi için yapılır. İstenen ölçüde ve mukavemette hazırlanır.

 • Sevkiyat

  Stok sisteminize uygun hazırlanan paket veya paletleriniz, İstanbul içine kendi araçlarımızla, diğer bölgelere lojistik firmalarıyla sevkiyat yapılır.